Szkoła latania

O nas.

O firmie

Wysoko nad ziemią

Praca w biurze nigdy nas nie pociągała, więc postanowiliśmy żyć z tego, co nam najlepiej wychodzi, czyli z latania. Niestety – nikt nie chciał płacić za wiszenie w powietrzu, a nagrody na zawodach też okazały się rzeczowe, a nie gotówkowe. Nie mając zatem innego wyjścia podeszliśmy do tematu profesjonalnie...

Powstała Szkoła Latania, a właściwie cały kombinat, gdyż zajmujemy się wszystkim, co wiąże się z paralotniami.

Wyścig paralotni

Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania. Do lotów holowanych szkolimy na bardzo bezpiecznej, dwubębnowej wyciągarce w Mirosławicach pod Wrocławiem. Na wyjazdach zagranicznych starty są filmowane, a nagrany materiał analizowany na wykładach.

Jesteśmy aktywnymi pilotami – latamy nie tylko rekreacyjnie ale również i zawodniczo. Dlatego właśnie przekazywana przez nas wiedza nadąża za nowinkami paralotniowego świata.

Teneryfa widziana z paralotni

Zajmujemy się sprzedażą nowego i używanego sprzętu. Szkoła Latania to autoryzowany dystrybutor m.in. firm Dudek Paragliders, Niviuk, Ozone, Woody Valley.

Nasza oferta obejmuje zarówno loty w tandemie (na lotnisku, w górach, czy akrobacyjne) jak i przygotowanie całych paralotniowych imprez integracyjnych dla firm.

Nieobca jest nam także fotografia lotnicza oraz organizacja paralotniowych pokazów.

Wysoko nad doliną Socy

Lubimy latać na własnym podwórku ale często sprawdzamy co słychać w Alpach, a nieraz i na innych kontynentach – wszędzie tam gdzie ciepło, duże góry i pyszna kuchnia.

Szkoła Latania została założona w 1998 roku.

Przez ponad 20 lat działalności spod naszych skrzydeł wyfrunęły setki pilotów, w tym wielu późniejszych zawodników i paralotniowych mistrzów, których łączy wspólna pasja do podbijania przestworzy.

Kadra szkoły latania

Arek Pomarański

Arek Pomarański

założyciel szkoły latania, pilot, doświadczony instruktor paralotniowy, prezes Stowarzyszenia Instruktorów Lotniowych i Paralotniowych, wieloletni trener Paralotniowej Kadry Narodowej, instruktor SIV,

Maciek Laszczyński

doświadczony operator wyciągarki, pilot, zawodowy kierowca, sternik motorowodny, mechanik paralotniowy, pilot tandemu,

Maciek Laszczyński
Tomek Chodyra

Tomek Chodyra

pilot, instruktor paralotniowy, instruktor szybowcowy, członek Paralotniowej Kadry Narodowej, mechanik paralotniowy, pilot samolotowy, zawodnik paralotniowy,

Mateusz Styrczula

instruktor paralotniowy, pilot, mechanik paralotniowy, doświadczony pilot tandemu, zawodnik paralotniowy,

Mateusz Styrczula
Arek Gryczka

Arek Gryczka

pilot, doświadczony instruktor paralotniowy, operator wyciągarki,

Janusz Wojtyniak

pilot, prezes Stowarzyszenia Paralotniowego Sudety, zawodowy kierowca, doświadczony pilot tandemu, zawodnik paralotniowy,

Janusz Wojtyniak
Sławek Gut

Sławek Gut

pilot, doświadczony kierownik startów, pilot tandemu, zawodnik paralotniowy,